Značka:

Oznámení - Bezplatná inventarizace nádob (čipování popelnic na SKO) v obci

Vážení spoluobčané,

Obecní úřad a svozová společnost Recovera Využití zdrojů a.s. oznamují,

že v úterý 25.7.2023 od ranních do odpoledních hodin bude v naší obci provádět bezplatné čipování nádob na směsný komunální odpad.

Každá nádoba bude tedy opatřena čipem, který bude svozové společnosti sloužit k přesnosti svezeného množství odpadů v obci.

Na plastovou nádobu (popelnici) se instaluje RFID čip ve vzhledu etikety (instalace prováděna lepením) a na kovovou nádobu (popelnici) se instaluje RFID čip ve vzhledu pouzdra (instalace prováděna nýtkováním).

Čip z plastové popelnice je nepřenosný, tzn., že v případě pořízení nové popelnice, musí být tato popelnice znovu osazena čipem. Z plechové popelnice se dá čip (pouzdro) použít i na další plechovou popelnici, ale musí být z původní plechové popelnice odstraněn bez poškození.

Informace o pořízení nové popelnice, prosím předejte na OÚ.

Pokud nebude mít popelnice čip, nebude firmou Recovera svezena.

Čipování bude provádět pověřený pracovník společnosti RECOVERA Využití zdrojů a.s.

Žádáme občany, aby nádoby na směsný komunální odpad byly označeny číslem popisným, a občané je umístili před své nemovitosti na viditelné místo.

Nádoby i prázdné ponechejte po celý tento den vystavené před svými nemovitostmi.